FİNANSAL RİSK YÖNETİMİ

Finansal risklerinizi ölçerek 

piyasadaki değişim ve 

dalgalanmalardan korunun.

Finansal risklerinizi ölçerek 
piyasadaki değişim ve
dalgalanmalardan korunun.

Bize Ulaşın

Risklerinizi Doğru Sistemlerle Tanımlayın, Ölçün, Analiz Edin ve Yönetin.

Entegre bir yönetim ile doğru öngörüler elde edin, finansal risklerinizi en doğru sistemlerle yöneterek
piyasa dalgalanmalarından işinizi koruyun.

Finansal Risk Yönetimi

Risk yönetim süreci kredileri ve faiz oranı risklerini ve genel süreç iyileştirmelerini tanımlamak, ölçmek, analiz etmek, raporlamak ve yönetmek için süreç ve yöntemlerin kavramsallaştırılması ve uygulanmasını içerir. Piyasa koşullarına karşı işinizi korumak için ölçmeniz gereken finansal ve fonksiyonel riskler:

  • Döviz Riski

  • Faiz riski

  • Emtia riski

  • Bilanço riski 

  • Nakit akışı

  • Net yatırım

Doğru Sistemlerle Riskinizi Azaltın

Şirketlerde ölçme kolaylığı nedeniyle genelde Bilanço Risk Yönetimi kullanılmakta olsa da nakit akış riski de özellikle likidite ile ilişkisi nedeni ile hayati önemdedir. Risklerimizi yönetebilmek için öncelikle ölçmemiz ve riske maruz tutarı (Exposure) belirlememiz en önemli adımdır. Risk Yönetim prosedür ve politikaları ile belirlenmiş korunma araçlarının kullanımı ile risklerin azaltılması da sonraki adımdır. Sürekli devam eden bu risk yönetim sürecini doğru yapılandırmak ve sistematize etmek sizi piyasa da oluşacak fiyat dalgalanmalarından korumanın en doğru yoludur.

Bilanço ve Nakit Akışı risklerinizin ölçülmesi ve yönetilmesi için ve risk pozisyonunuza göre en doğru sistemleri kurmak ve sürdürmek için yanınızdayız.

Hazine ve Risk Yönetimi Uygulamaları

İşiniz için en uygun hazine mimarisini ve uygulamayı birlikte tasarlayalım, en doğru çözümü birlikte seçelim.

Müşteri Deneyimleri

Aynı dili konuştuğumuz deneyimli ELC ekibi ile görüşmelerimiz sonucunda, konularında uzman bir ekip olduklarını ve SAP bilgilerinin de iyi derecede olduğunu gözlemledik. Sonuç olarak da yanılmadığımızı kararlaştırdığımız şartlarda ve zamanda işi teslim alarak teyit ettik.

Ayla Hacıahmetoğlu, Finans Direktörü, Hayat Grup

ELC’yi, TRM modülü içeriğindeki ürünlere hakim olmalarından ve anlattığımız ürün ve sorunları çabuk kavrayıp aynı noktada kolayca buluşabildiğimizden tercih ettik. ELC’nin, yurt içindeki ve yurt dışındaki benzer uygulamalarla ilgili sağladığı geniş çözüm önerileri ile daha sağlıklı bir sisteme sahip olduğumuzu düşünüyoruz.

İmran Emre Karagözlü , Finans Müdürü, Turkish Opet

Detaylı bilgi ve analiz için bize ulaşın.

Hazine süreçleriniz için ücretsiz bir analiz ve rapor talep edin.
Süreçlerinize en uygun hazine mimarisi önerisiyle birlikte hemen size iletelim.

Analiz Raporuna Başlayın!